Blender Philips czy Kuvings – który blender próżniowy wybrać?

dobry blender próżniowy to bardziej intensywny smaku, aksamitna konsystencja, więcej składników odżywczych

Blendowanie w próżni – nowa era blendowania

Blender próżniowy Philips HR3752/00 i Kuvings Vacuum SV-500 to dwa najbardziej popularne urządzenia na naszym rynku wyposażone w technologię próżniową. Skąd pomysł na zastosowanie próżni w blenderach kielichowych?

Próżnia stosowana jest od lat w przypadku opakowań produktów spożywczych narażonych na szybkie psucie się. Wiele produktów takich jak sery czy wędliny pakowane są w opakowania próżniowe. Wszystko po to by przedłużyć świeżość tych produktów.

I dokładnie w takim samym celu producenci blenderów takich jak Kuvings czy Philips postanowili wykorzystać próżnię w swoich blenderach. By przygotowywane w nich dania zachowały świeżość i maksimum wartości odżywczych.

Magia próżni, czyli więcej smaku, koloru i wartości odżywczych

Zastosowanie próżni w blenderach pozwala na zupełnie inną jakość przygotowywanych potraw i napojów.

Dania przygotowywane w blenderze vacuum czyli z zastosowaniem technologii próżniowej są znacznie bardziej intensywnej w smaku, mają bardziej aksamitną konsystencję, a co najważniejsze zachowują na dłużej składniki odżywcze i świeżość. Próżnia to jednym słowem najlepsza ochrona przed utlenianiem się i utratą świeżości.

Blendery próżniowe to więcej zdrowia, koloru, smaku na znacznie dłużej.

dobry blender próżniowy to bardziej intensywny smaku, aksamitna konsystencja,  więcej składników odżywczych

Blendowanie w próżni nie tylko przedłuża młodość przygotowywanych dań ale też zapobiega efektowi napowietrzenia koktajlu, czyli sztucznemu zwiększeniu jego objętości. Przygotowując koktajl w klasycznym blenderze oraz blenderze próżniowym różnicę widać od razu. I to gołym okiem. Koktajle z blendera próżniowego nie mają żadnych bąbelków powietrza w środku i ani trochę piany. A w zamian za to idealnie aksamitną, gładką konsystencję. 

Tę różnicę naprawdę widać i czuć!

Wróćmy jednak do naszego dzisiejszego pojedynku między próżniowym blenderem Philips oraz Kuvings. Porównajmy zalety i wady obu urządzeń do blendowania w próżni. Który blender próżniowy wygra w tym pojedynku – blender Philips HR3752/00 czy Kuvings Vacuum SV-500?

Sprawdźmy.

Jakość technologii próżniowej

Oba blendery zarówno Philips HR3752/00, jak i Kuvings Vacuum SV-500 umożliwiają rozdrabnianie produktów w środowisku beztlenowym, czyli bez udziału powietrza (w próżni). Ma to niebagatelne znaczenie dla jakości powstających koktajli czy soków. Dlaczego?

W trakcie blendowania w próżni – nie dochodzi do utleniania składników. Dzięki temu zachowują one pełne spektrum wartości odżywczych. A dodatkowo przygotowane w nich napoje/dania mają wyjątkowo intensywny smak, aromat i żywą, soczystą barwę. 

Skoro zarówno blender Philips jak też Kuvings wykorzystują próżnię to czy jakość technologii próżniowej jest w obu przypadkach taka sama? Spróbujmy porównać pod tym kątem te najchętniej kupowane blendery próżniowe.

W blenderze Kuvings nad skutecznością oraz stabilnością wytworzenia i utrzymania próżni „czuwa” wysokowydajna pompa, która generuje we wnętrzu kielicha podciśnienie rzędu aż 250 hPa.

Co to oznacza?

Gdyby takie podciśnienie zastosować do odessania powietrza ze środka puszki po napoju, to aluminiowa konstrukcja pojemnika uległaby całkowitemu zgnieceniu. Tak silne podciśnienie w kielichu blendera Kuvings pozwala na skuteczne usuwanie tlenu z kielicha, a tym samym zapobiega utlenianiu przygotowywanego dania.

A jak to wygląda w przypadku blendera kielichowego Philips?

Blender próżniowy Philips wyposażony jest w pompę próżniową jednak producent nie podaje żadnych parametrów odnośnie ciśnienia w kielichu

Niestety, o wartości podciśnienia w modelu blendera Philips HR3752/00, producent nie zamieścił żadnej wzmianki….a szkoda. To w przypadku blendera próżniowego jedna z najważniejszych informacji. Im lepsza próżnia tym lepsza jakość powstających w blenderze potraw. 

Punkt przyznaję dla Kuvings Vacuum SV-500. 

Funkcje blenderów próżniowych

Obaj producenci, zarówno Philips jak i Kuvings wyposażyli swoje blendery próżniowe w podobne funkcje, które umożliwiają:

  1. blendowanie w próżni, 
  2. blendowanie tradycyjne czyli bez użycia próżni
  3. wytworzenie próżni w pojemniku bez blendowania
  4. użycie trybu pulsacji / blendowanie lodu

Ponadto zarówno blender próżniowy Philips jak też Kuvings posiadają tryb ręczny umożliwiający płynną regulację prędkości.

blender próżniowy Philips oprócz automatycznych programów posiada tryb ręczny umożliwiający płynną regulację prędkości.

Oba blendery wyposażone są w automatyczne wyłączanie urządzenia.

wanie prędkości blendowania, w zależności od konsystencji składników.

Kuvings Vacuum został dodatkowo wyposażony w czujniki wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji. Co to oznacza w praktyce? Funkcja One-Touch w Kuvings Vacuum umożliwia automatyczne dostosowanie prędkości blendowania, w zależności od konsystencji składników. Gdy konsystencja dania staje się bardziej płynna, silnik automatycznie redukuje obroty, aby zapewnić najlepszą jakość i uniknąć ryzyka nagrzewania blendowanych składników.

Na punkt w tej kategorii zasługuje Kuvings za funkcję One-Touch.

Przechowywanie potraw w próżni

Oprócz samego blendowania w próżni warto więc pamiętać o odpowiednim przechowywaniu dań. Dzięki temu koktajl przygotowany wieczorem będzie smakował następnego dnia tak jakby był przygotowany przed chwilą. 

Czy wiesz, że przechowywanie w próżni, przedłuża nawet 3-krotnie termin przydatności do spożycia danego produktu oraz pozwala zachować kluczowe wartości odżywcze?

To dobra informacja dla osób, które lubią przygotowywać np. koktajle na wynos lub na zapas 🙂

Czy producenci obu blenderów pomyśleli o pojemniku do przechowywania próżniowego?

W przypadku blendera Philips producent nie dołączył żadnego pojemnika, nie znalazłem niczego takiego w zestawie. Koktajl lub inne danie możesz przechowywać próżniowo, ale tylko i wyłącznie w podstawowym kielichu blendera. Trochę szkoda, bo trudno by było zabrać ze sobą kielich blendera do pracy czy na piknik 🙂

W zestawie z blenderem Kuvings Vacuum SV-500 dostaniesz specjalny pojemnik, w którym możesz zapewnić swoim daniom świeżość na zdecydowanie dłużej. Ten niewielki pojemnik (800 ml), który bez problemu można zabrać ze sobą. Dodatkowy kielich możliwia nie tylko przechowanie koktajli w warunkach próżniowych, ale też także wykorzystywanie kielicha blendera do kolejnych czynności i zadań 🙂 

Kuvings Vacuum SV-500 zawiera dodatkowy pojemnik do przechowywania dań w próżni

Zdecydowany punkt dla Kuvingsa za dodatkowy pojemnik, którego zabrakło w blenderze próżniowym Philips.

Moc silnika i ilość obrotów

W przypadku wielu blenderów dostępnych na rynku moc zwykle nie przekracza 1000W. To bardzo ważny parametr, ponieważ tylko odpowiednio wysoka moc silnika umożliwia blendowanie wymagających składników takich jak włóknista zielenina czy mrożone produkty. Na szczęście oba recenzowane blendery próżniowe kielichowe wyróżniają się naprawdę dużą mocą. A jaką?

Blender Philips HR3752/00 to moc 1400 W, a Kuvings Vacuum to aż 1500 W. Te wartości mówią same za siebie. 

Ale to nie wszystko! Na stronie producenta blendera Kuvings można przeczytać, że maksymalna moc tego urządzenia to aż 3,5 KM (jak kosiarka!). To sprawia, że nawet super twarde warzywa, kostki lodu czy mrożone owoce nie stanowią żadnej przeszkody dla tego blendera. 

Przejdźmy teraz do ilości obrotów. 

Oba blendery próżniowe to blendery wysokoobrotowe. Blender do koktajli Philips potrafi rozpędzić swoje ostrza do 35 tys. obr./ min. Z podobną, chociaż nieco mniejszą prędkością blenduje Kuvings – 32 tys. obr./min. Ta niewielka różnica nie ma jednak żadnego wpływu na konsystencję koktajli. Innowacyjny układ sześciu ostrzy 3D oraz przede wszystkim większa moc sprawia, że dania z Kuvings SV-500 mają idealnie gładką konsystencję.

Kuvings Vacuum to 32 tysiące obrotów na minutę,  wspierana  przez innowacyjny układ sześciu ostrzy 3D sprawia, że dania z Kuvings SV-500 mają idealnie gładką konsystencję.

Punkt dla blendera Kuvings za większą moc silnika oraz dla blendera Philips za nieco większą ilość obrotów.

Poziom hałasu

Duża moc i ilość obrotów z reguły oznacza duży hałas. To jedna z wad blenderów wysokoobrotowych, wyposażonych w mocne silniki. Bardzo ważnym parametrem urządzeń do domowego użytku, szczególnie tych o dużej mocy, jest więc poziom głośności. Jeśli jesteś rannym ptaszkiem i robisz koktajle na śniadanie wiesz o czym mowa 🙂

Taki hałas może obudzić pozostałych domowników…

Jak głośny jest blender Philips?

Trudno powiedzieć….Opis parametru głośności w przypadku Philipsa i Kuvingsa, najlepiej oddają chyba słowa piosenki Grzegorza Turnaua „Tu cichosza, tam cicho”. Na temat poziomu decybeli, jakie emituje blender wysokoobrotowy Philips, producent bowiem nie wspomina ani słowa…

A Kuvings SV-500?

To najcichszy blender próżniowy na rynku. Blender próżniowy Kuvings wyposażony jest w specjalną, wyciszająca pokrywę “Noise Reduction Cover“, dzięki czemu poziom hałasu sprzętu został zredukowany do zaledwie 75 dB. Poziom takiego hałasu można porównać do hałasu panującego w głośnej restauracji czy darcia papieru.

Przy tak potężnej mocy blendera, jest to rewelacyjny wynik! 

Punkt bez zastanowienia przyznaję Kuvings Vacuum, za to że jest znacznie cichszy od swojego rywala.

Dodatki i detale, które robią dużą różnicę

Trochę było już na ten temat dzisiaj. 

Wspominałem już, że blender Kuvings wyposażony jest w dodatkowy pojemnik, który umożliwia swobodne przechowywanie koktajli w próżni oraz zabieranie ich do pracy lub na piknik. 

Dodatkowo, do blendera Kuvings dodawany jest tamper, czyli „popychacz”, który ułatwia przygotowanie gęstych musów, lodów oraz masła orzechowego.

o blendera Kuvings dodawany jest tamper, czyli „popychacz”, który ułatwia przygotowanie gęstych musów, lodów oraz masła orzechowego.

Tych elementów zabrakło w blenderze Philips. 

Blender próżniowy Philips nie ma żadnych dodatkowych akcesoriów, ale może pochwalić się nieco większą (o 300 ml) pojemnością kielicha. Pojemność całkowita kielicha blendera Philips to 2,2 l a Kuvingsa 1,9l.

Blender Philips w porównaniu z blenderem próżniowym Kuvings to większa pojemność kielicha ale brak dodatkowych akcesoriów takich jak amper czy pojemnik do przechowywania

Punkt dla Kuvingsa dodatkowy tamper, pół punkta dla Philipsa za nieco bardziej pojemny kielich. 

Design, kolorystyka i kraj produkcji

Zacznijmy od kielichów. Wyglądają nieco podobnie i wykonane są zarówno w Kuvingsie jak i Philipsie z super wytrzymałego (20x mocniejszy od zwykłego tworzywa sztucznego) i bezpiecznego dla zdrowia Tritanu, wolnego od BPA. 

Kielich blendera próżniowego Philips i Kuvings wykonane są z wytrzymałego (20x mocniejszy od zwykłego tworzywa sztucznego) i bezpiecznego dla zdrowia Tritanu, wolnego od BPA.

Blender marki Kuvings zdecydowanie wyróżnia wygląd wśród innych blenderów. To widać już na pierwszy rzut oka. Futurystyczny, ultranowoczesny i elegancki. Nic dziwnego, że to właśnie Kuvings Vacuum zdobył w 2018 nagrodę Reddot Award.

Blender marki Kuvings zdecydowanie wyróżnia wygląd wśród innych blenderów.

A gdzie produkowane są blendery Philips i Kuvings?

Kuvings Vacuum to blender produkowany w Korei. Firma Kuvings posiada własne fabryki w Korei i to właśnie tam produkowane są blendery i wyciskarki tej marki od A do Z. To niewątpliwie umożliwia sprawowanie większej kontroli nad jakością produktów.

Blender Kuvings SV-500 dostępny jest w 3 różnych kolorach: białym, srebrnym, a także burgundowym.

Do wyboru do koloru:) 

Blender Kuvings SV-500 dostępny jest w 3 różnych kolorach: białym, srebrnym, a także burgundowym.

Philips HR3752/00 produkowany jest w Chinach i dostępny jest wyłącznie w jednej tonacji kolorystycznej (metalicznej). 

Punkt trafia więc na konto Kuvingsa za większy wybór kolorów i oryginalny design.

Blender Philips HR3752/00 vs Kuvings Vacuum SV-500 – podsumowanie

W tym pojedynku zdecydowanie wygrał blender Kuvings Vacuum. Producent tego blendera ma się czym pochwalić i to robi. Na szczególną uwagę zasługuje wysokowydajna pompa próżniowa, cicha praca blendera, innowacyjna technologia blendowania, a do tego oryginalny, ultranowoczesny design.

Blender Philips HR3752/00 wyposażony jest w nieco większy kielich, jednak w zestawie zabrakło praktycznych akcesoriów jak pojemnik do przechowywania dań w próżni czy tamper (niezbędny do masła orzechowego czy lodów). Poza tym zabrakło przede wszystkim informacji na temat istotnych parametrów, takich jak np. wartość podciśnienia w kielichu czy poziom głośności urządzenia.

Obaj producenci obejmują swoje blendery 2- letnią gwarancją producenta (pod warunkiem zakupu w licencjonowanym sklepie). Dodatkowy plus dla Kuvingsa za gwarancję dior to door, co oznacza że producent na swój koszt obiera i dostarcza z powrotem sprzęt do domu.

Jaki blender próżniowy wybrać? Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Życzę owocnej decyzji 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *