Kuvings EVO820. Najlepsza wyciskarka 2020. 3 sita za 0zł

Kuvings EVO820 (oraz D9900) to najnowsze wyciskarki wolnoobrotowe od firmy Kuvings

Dzisiaj recenzja najwyższego i zarazem najlepszego modelu wyciskarki Kuvings EVO820. Wspomniany model to najnowsza propozycja od Kuvingsa z linii premium. Model Evolution (to inna nazwa pod którą występuje) miał swoją premierę w Polsce tym samym czasie co model D9900 (linia klasyczna), o którym również wspomnę w artykule pod kątem różnić między EVO820.

AKTUALIZACJA (marzec 2020):

Na rynku pojawił się już model Kuvings Motiv1. Tak naprawdę jest to model EVO820 z dodatkową funkcją mierzenia tkanki tłuszczowej, poziomu wody w organizmie, etc. Jeśli chodzi o jakość soku, efektywność, szybkość to jest to dokładnie EVO820. Z tym, że Motiv1 kosztuje 2890 zł vs 2390 EVO.

Miałem okazję testować przez kilka tygodni Motiv1 i szczerze mówiąc tylko raz skorzystałem z funkcji “mierzenia”. Zostaję przy EVO. Nie jestem fanem “gadżetów” w wyciskarkach i uważam, że nie ma co przepłacać za funkcje, które ma każda waga łazienkowa za 100 zł.

Kuvings EVO820 to następca wyciskarki C9500, która swoją premierę miała w 2016 roku. Firma Kuvings wprowadziła szereg zmian do najnowszego modelu, w tym moim zdaniem najważniejszą – super wzmocnioną konstrukcję.

Wyciskarka Kuvings EVO820 to najlepiej oceniana i najczęściej kupowana wyciskarka z lini premium w Polsce, doceniona również przez znawców z branży.

W 2019 r została nazwana przez brytyjski magazyn The Independent Rollce Royce’ em wśród wyciskarek i najlepszą wyciskarką spośród testowanych urządzeń. W 2020 r BBC Food  tak napisał o modelu EVO 820:

Testowaliśmy różne popularne wyciskarki, które mieszczą się w różnych budżetach i odpowiadają różnym potrzebom. Kuvings EVO820 okazał się niezwykle mocną maszyną. Naszym zdaniem to najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa na rynku 2020.

Co wnoszą nowe zmiany? Jak wypada nowa wyciskarka na tle C9500, który cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno w kraju jak i za granicą? Dlaczego nowy EVO820 jest bestsellerem na rynku?

Zapraszam do lektury 🙂

Kuvings EVO820 – poznaj najmocniejszą wyciskarkę na rynku

Kuvings znany jest jako jeden ze światowych liderów na rynku wyciskarek wolnoobrotowych. Polskim konsumentom kojarzy się przede wszystkim z niezawodnością i szybkością wyciskania soku.

Co roku Kuvings zdobywa w kraju prestiżowe nagrody – Laury Konsumenta i Klienta – już  5 razy z rzędu (2016, 2017, 2018, 2019 i w 2020 roku). Ponadto dwukrotnie wyciskarka Kuvings została wybrana przez prestiżowy Magazyn Choice jako najlepsza wyciskarka na rynku.

Zachęcam też do odwiedzenia artykułu: “Ranking wyciskarek wolnoobrotowych” stworzonego przez zespół Vimedlux w oparciu o 1400 niezależnych opinii Klientów różnych sklepów i różnych marek wyciskarek do soków.

Kuvings nie jest marką, która nadmiernie rozpieszcza nas nowinkami i ciągłymi premierami kolejnych modeli. Może to i dobrze, bo w zbyt dużej liczbie różnych modeli można się dzisiaj naprawdę pogubić. Poza tym lepiej jest poczekać dłużej na lepszy efekt.

Kuvings średnio wypuszcza na rynek nową wyciskarkę co 2 lata. Za każdym razem był to czas warty poświęcenia.

W poprzednich wyciskarkach Kuvingsa widać tendencję do „ewolucji produktu”, o czym świadczą raczej małe, ale dobrze przemyślane zmiany.

Nie inaczej jest w przypadku wyciskarki Kuvings EVO820, która została dopracowana w każdym calu.

Wyciskarkę używam ponad 2 lata i mam wrażenie porównując ją do poprzedniego modelu C9500, że firma Kuvings zebrała uwagi swoich klientów poprzednich modeli i na tej podstawie wdrożyła zmiany.

Jako użytkownik poprzednich modeli – B6000 i C9500 mogę to potwierdzić. Zmiany w EVO wynikają raczej z potrzeb, niż w wyniku eksperymentów inżynierów koreańskiej firmy. Co oczywiście uważam za ogromny plus.

Jakość materiałów, której na próżno szukać w innych wyciskarkach

W nowym modelu czeka na Was przede nowy, luksusowy designAle moją uwagę zwróciło coś innego. Bardzo dobra jakość materiałów. Wystarczy wziąć górną pokrywę czy sito do soków do ręki, aby wiedzieć o czym piszę. Po prostu są znacznie lepiej wykonane niż części innych dostępnych wyciskarek.

Kuvings zastosował w modelu EVO820 bardzo grube i solidne materiały. Po co? W poprzednich modelach zdarzało się, że przy wkładaniu dużej ilości bardzo twardych składników w całości na raz, wyciskarka nie dawała rady i pękała górna pokrywa (zresztą to główny zarzut w stronę poprzednich modeli).

To zresztą do dzisiaj bolączka większości wyciskarek pionowych na rynku…

Ale to już przeszłość. W Kuvings EVO820 nie ma opcji, aby jakakolwiek część pękła. Po prostu model ten jest świetnie wykonany. Możesz bez problemu wrzucić całą marchew, a EVO nawet nie drgnie. Ogromny plus za tą zmianę. Tego mi właśnie brakowało w wyciskarce. Poczucie, że wrzucając nawet najbardziej wymagające składniki, wyciskarka płynnie sobie z nimi poradzi. I tak jest w EVO.

A co z działaniem? Przejdźmy do szczegółów.

Nowa wyciskarka Kuvings EVO820 została wzmocniona i usprawniona. Jest szybka, wytrzymała i prosta w obsłudze. Robi bardzo klarowny sok.

Koniec z krojeniem owoców… i warzyw.

Kuvings jako pierwszy na świecie wprowadził do wyciskarek wolnoobrotowych szeroki otwór. Nic dziwnego, że jest w tym nadal najlepszy. Chociaż inne firmy próbują skopiować zastosowane rozwiązania w Kuvings, to do tej pory nikomu się to nie udało tak jak właśnie Kuvingsowi.

W modelu Evolution Kuvings zdecydował się na wprowadzenie jeszcze szerszego otworu wsadowego na owoce i warzywa niż w poprzednich modelach.

Nowa wyciskarka może pochwalić się otworem o szerokości 82 mm, co pozwala na wrzucenie większości owoców i warzyw do wyciskarki bez krojenia ich na mniejsze kawałki. Szybciej, prościej bez zbędnego utleniania składników.

Dla porównania, szeroki otwór występował już w modelu B6000 i C9500, jednak tam szerokość wynosiła 76 mm. W EVO820 zmieszczą się nawet najbardziej dorodne jabłka co znacznie ułatwia i przyspiesza proces wyciskania soku 😉

Producent zadbał również o wygodę i bezpieczeństwo użytkowników, wprowadzając nowe rozwiązanie – podwójny wlot, zabezpieczony ruchomą klapką.

Domyślnie klapka jest zamknięta, zostawiając użytkownikowi dostęp do węższego otworu na długie i twarde składniki (marchew, burak, seler naciowy, etc). Wystarczy jednym ruchem uchylić klapkę, by zyskać dostęp do bardzo szerokiego otworu i z łatwością dodawać do soku całe jabłka lub pomarańcze.

Z mojego punktu widzenia klapka to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również zabezpiecza urządzenie i sprawia, że z każdym składnikiem wyciskarka radzi sobie z łatwością.

Zaprojektowany na nowo wlot pozwala również na przygotowywanie świeżych soków przez młodszych domowników.

Wyjątkowy design z linii premium

nowy kształt, nowa linia kolorów, wysokiej jakości materiały. Kuvings występuje w 4 kolorach

Linia EVO820 nazwana została linią premium. Nie bez powodu. Jakość użytych materiałów i nowy wygląd w pełni na to zasługują. W końcu to flagowy model wyciskarki Kuvings’a.

Wyciskarka cechuje się owalnym kształtem oraz wykończeniem z dbałością o najmniejsze detale. Front wyciskarki został wykonany z tworzywa, którego powierzchnia doskonale imituje strukturę skóry. To rozwiązanie prezentuje się ciekawie we wszystkich dostępnych kolorach  – czerwonym, grafitowym, białym oraz szampańskim. Struktura jest tak naprawdę gładka w dotyku i co ważne nie ma żadnego problemu z brudzeniem się korpusu wyciskarki o co niektórzy pytają mnie.

Wzmocniona i ulepszona konstrukcja

Wzmocnione, grubsze materiały to nie wszystko jeśli chodzi o stabilność pracy. Została też powiększona ilość zaczepów łączących górną pokrywę z misą na sok z 3 do 4. Dodatkowo górna część ślimaka łącząca pokrywę ze ślimakiem zrobiona jest w EVO820 ze stali, a nie jak w poprzednich modelach z plastiku.

Ma to ogromny wpływ na stabilność wyciskarki, nawet podczas pracy na najtwardszych warzywach – co dla wielu wyciskarek na rynku jest ogromnym wyzwaniem. Dlatego większość wyciskarek nie posiada dużego wlotu (chociaż sprzedawcy tłumaczą to w inny sposób 🙂 A te które mają szeroki wlot najczęściej nie dają rady wyciskać np. buraka w całości czy marchewki w całości lub robią to niezbyt efektywnie.

Otwór przez który odprowadzana jest pulpa z owoców i warzyw również uległ modyfikacji. Został on znacznie powiększony, a na dodatek górna część zyskała zgrabne wycięcie. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko zatykania otworu, a samo czyszczenie misy z pozostałości warzyw i owoców jest dużo łatwiejsze. 

szerszy wylot na pulpę przyspiesza wyciskanie i ułatwia mycie wyciskarki

Warto wspomnieć również o tym, że producent zastosował wyłącznie najtrwalsze i ekologiczne materiały bez szkodliwych bisfenoli – m.in. tritan Eastman’a (stosowany tylko w najwyższej klasy urządzeniach) oraz ultem.

nowa konstrukcja ślimaka znacznie ułatwia wyciskanie soku nawet z bardzo twardych i włóknistych składników jak jarmuż, seler naciowy czy imbir

Łatwe mycie Kuvings EVO

Mycie wyciskarki to zwykle najmniej przyjemna część korzystania z tego rodzaju sprzętu. Na szczęście Kuvings stara się maksymalnie uprościć życie użytkownikom, stale wprowadzając rozwiązania, dzięki którym czyszczenie wyciskarek staje się łatwiejsze i znacznie szybsze.

Miałem już kilka wyciskarek (Philips, Greenstar, Kuvings B6000, C9500, Muke, Hurom One Stop) i żadna z nich nie czyściła się tak szybko jak EVO820 (zbliżony czas mycia jest tylko w przypadku C9500). Szeroki otwór wylotowy na pulpę, redukcja ilości części spowodowała, że mycie Evolution zajmuje mi około 4-5 minut.

Wyżej wspomniałem już o poszerzonym i bardziej otwartym kanale do odprowadzania resztek owoców i warzyw. To jednak nie wszystko. Producent zadbał również o inne udogodnienia:

 • dodatkowa szczotka do czyszczenia w zestawie (łącznie 3 sztuki, we wcześniejszych modelach dołączano jedynie 2)
 • możliwość odkręcenia dolnej części misy w celu dokładniejszego czyszczenia i suszenia – jak na razie nie robiłem tego, bo nie było takiej potrzeby.

Szybka praca i bardzo klarowny sok

Już poprzednie modele wyciskarek Kuvingsa osiągały doskonałe rezultaty jeśli chodzi o pyszny i klarowny sok. Nie inaczej jest w przypadku modelu EVO820 – próżno dopatrzeć się w wyciśniętym soku resztek pulpy, która wychodzi z wyciskarki bardzo sucha. Uzyskany sok jest gęsty i klarowny.

To, co zauważalnie uległo poprawie w EVO820, to czas wyciskania oraz głośność pracy urządzenia. Najnowszy model Kuvingsa pracuje szybciej, bardziej stabilnie, jednocześnie pracuje jeszcze ciszej.

Niestety nie dysponuję profesjonalnym urządzeniem do pomiaru dźwięku, jednak w porównaniu z poprzednimi modelami (C9500 oraz B6000) Kuvings EVO820 pracuje ciszej. To może być ważne szczególnie dla użytkowników, którzy mają w domu małe dzieci 🙂

Kuvings D9900 vs EVO820 – różnice 

Tak jak wspomniałem model D9900 został wprowadzony na rynek w tym samym czasie co EVO820. Nie ma go jednak na głównej stronie producenta Kuvings.com.

Kuvings D9900 to tak naprawdę starszy model C9500 z założoną nową górą. Jest to model “przejściowy” pomiędzy C9500, a najwyższym modelem EVO820. Niektórzy piszą, ze D9900 jest wyższym modelem premium co jest oczywistą nieprawdą.

Czym różni się model EVO820 od D9900?

 • Wyglądem. Widać to na pierwszy rzut oka. Kuvings D9900 ma przede wszystkim ma identyczny silnik jak model C9500. EVO820 ma zupełnie inny kształt obudowy charakteryzujący się matowym wykończeniem imitującym skórę oraz nową kolorystyką.

Kuvings EVO ma lepszy system chłodzenia, wlot usytuowany na Wprosta (a nie z boku jak model D9900) oraz nowy design

 • Sposobem chłodzenia silnika. EVO820 posiada 2 dodatkowe wyloty powietrza chłodzące silnik podczas pracy co wpływa na jego wydajność i ma szczególne znaczenie przy wyciskaniu twardych składników.

Kuvings EVO820 ma 2 dodatkowe wyloty chłodzące silnik vs. D9900

 • Inny układ górnej części wyciskarki. Ma to przede wszystkim wpływ na wygodę w użytkowaniu. W Kuvings D9900 klapa na składniki otwiera się z lewej strony co oznacza, że wrzucanie składników prawą ręką stojąc na przeciwko wyciskarki jest nieco utrudnione. W EVO820 klapa otwiera się na wprost więc wkładanie składników z łatwością może odbywać się zarówno za lewą jak i prawą ręką.

model D9900 ma wlot otwierający się z lewej strony. Kuvings EVO820 ma wlot otwierający się na wprost wyciskarki co ułatwia wkładanie składników

Cena wyciskarki D9900 to 2150 złotych. Koszt wyciskarki premium EVO820 to 2390 złotych, ale w zestawie są 2 dodatkowe sita do lodów i koktajli o wartości 240 zł.

Kuvings EVO820 – czy warto kupić? 

Podsumowanie będzie zwięzłe i krótkie – zdecydowanie tak. EVO820 sprawdzi się u osób, które chcą na serio zabrać się do wyciskania soków i zależy im na jakości.

Na wielki plus zasługuje naprawdę bardo dobra jakość urządzenia  i oczywiście szybkość, która biorąc pod uwagę jakość soku nie ma konkurencji.

EVO jest już sprawdzonym urządzeniem, a opinie które można przeczytać potwierdzają, że jest to dzisiaj jedna z najlepszych wyciskarek na rynku. Jest to obecnie najlepiej oceniana wyciskarka z linii premium.

Minusem jest oczywiście cena, ale wyciskarki klasy premium są droższe. Płacisz za jakość, markę, serwis. Z drugiej strony wyciskarkę kupuje się na lata, a nie na miesiąc. Inwestycja moim zdaniem warta swojej ceny. Być może dlatego firma Kuvings daje na cały sprzęt aż 10 lat. To dużo porównując inne firmy.

Mam jednak dla Ciebie coś co może być przydatne i pomóc dokonać wyboru – kod rabatowy.

Wystarczy przy składaniu zamówienia na stronie oficjalnego dystrybutora marki Kuvings w Polsce wpisać kod: SOKOMANIA i cieszyć się bardzo dobrą wyciskarką w bardzo dobrej cenie 🙂 Teraz dodatkowo otrzymujesz w edycji limitowanej sita do lodów i koktajli gratis + 3 książki w prezencie!

Kupuj tylko u autoryzowanego dystrybutora marki Kuvings w Polsce, aby uzyskać polską 10-letnią gwarancję oraz autoryzowany serwis Kuvings Polska. W przeciwnym wypadku kupujesz na własne ryzyko.

Nie daj się zwieść sklepom, które sprzedają EVO820 w znacznie niższej cenie, z niewiadomego pochodzenia. Kupując taki sprzęt nie masz 10 letniej gwarancji, książki z przepisami po polsku i oficjalnego serwisu Kuvings.

Czy mieliście już szanse przetestować Kuvings EVO820? Jak zawsze czekam na wasze komentarze i zachęcam do dzielenia się uwagami. Zachęcam również do zadawania pytań, jeśli artykuł nie rozwiał wszystkich wątpliwości 🙂

5 thoughts on “Kuvings EVO820. Najlepsza wyciskarka 2020. 3 sita za 0zł”

  1. Kuvings Juicers

   Tak, są 3 szczotki, w tym specjalna obrotowa szczotka do czyszczenia sita. W zestawie jest książka z przepisami oraz dodatkowo bestsellerowa książka Dr Cabot na temat uzdrawiającej mocy soków.

 1. Michał Kobuszewski

  Kuvings EVO820 to najlepsza wyciskarka na rynku. Oczywiście jest lepszy model Angel 8500s ale jest to wyciskarka dla terapii leczniczych. Poza tym żaden Hurom, 4SWISS (tak to nie szwajcarska firma dla niewtajemniczonych) czy Muke nie jest w stanie dorównać EVO. Jeśli szukasz uniwersalnej wyciskarki na lata do twardych składników, zieleniny, chwastów, ale też urządzenia do lodów i koktajli, kup EVO820. Najlepszy wybór.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *