Kuvings B6000. Recenzja, opinie, cena.

Kuvings B6000 promocja

Zastanawiasz się nad zakupem wyciskarki Kuvings B6000 lub nowszego modelu Kuvings C9500 (zwanej także Kuvings Big Mouth czy też Kuvings Whole Slow Juicer)? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jakie są plusy i minusy Kuvings B6000 i czy warto wydać prawie 2000 zł na wyciskarkę.

recencja wyciskarki wolnoobrotowej Kuvings b6000

Na rynku pojawiają się co jakiś czas kolejne modele wyciskarek wolnoobrotowych. Spora część firm zauważyła, że Polacy coraz bardziej przywiązują wagę do zdrowia i dobrego wyglądu, a co za tym idzie bardzo wzrosło zapotrzebowanie na wyciskarki (które mocno różnią się od sokowirówek).

Kuvings to światowy lider jeśli chodzi o wyciskarki wolnoobrotowe, a wyciskarka Kuvings B6000 to obecnie uważana za jedną z najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych.

Kuvings B6000 – nowe podejście do wyciskania soku z warzyw i owoców

Do niedawna sporym problemem w wyciskaniu soków był zbyt długi czas ich przygotowywania. Mycie, krojenie, wyciskanie i czyszczenie. Wszystkie te czynności zabierały dużo czasu, którego po prostu nie mamy. Firma Kuvings doskonale zdawała sobie z tego sprawę, dlatego stworzyła innowacyjną wyciskarkę Kuvings B6000 z najmocniejszym silnikiem na rynku oraz szerokim otworem na całe warzywa i owoce – bez krojenia na drobne kawałki. Efekt? Skrócenie wyciskania soków i mycia wyciskarki do minimum. Kuvings B6000 to najszybsza pionowa wyciskarka na rynku. Samo wyciśnięcie gotowych produktów zajmuje dosłownie od 3 do 5 minut dla 2 osób. Mycie wyciskarki około 5 minut. To naprawdę niewiele, aby mieć zdrowy, świeży i pyszny sok codziennie.

Wyciskarka to element kuchni, więc dlaczego miałaby wyglądać jak toporny, duży mebel? Kuvings projektując model B6000 postawił nie tylko na świetny wygląd, ale też na oszczędność przestrzeni. Wymiary Kuvings’a B6000 to zalewie 22,8 (szerokość) x 20,8 (głębokość) x 48, 4  (wysokość) cm. Takie parametry sprawiają, że wyciskarka o potężnej mocy zajmuje bardzo mało miejsca, a ładny wygląd dodaje uroku kuchni.

kuvings big mouth b6000 na całe owoce i warzywa

Kuvings B6000 pracuje bardzo cicho. Wyciskając sok słychać właściwie odgłos miażdżenia twardych warzyw (40-50dB). To ogromna zaleta, bo w tym modelu sok możesz wyciskać w każdej sytuacji, nawet gdy ktoś śpi za ścianą. W przypadku sokowirówki byłoby to niemożliwe.

To co najważniejsze w wyciskarce Kuvings Big Mouth B6000 to sok. Jaki jest? Gęstszy, bardziej esencjonalny sok w porównaniu z sokiem z sokowirówki. Ma znacznie więcej smaku, to czuć. Wszystko za sprawą opatentowanej technologi Juicer Module Comprising System. Technologia ta pozwala przy bardzo wolnych obrotach (zaledwie 60 obrotów/minutę) miażdżyć i wyciskać nawet najtwardsze warzywa. Technologia ta sprawia, że w soku pozostają wszystkie niezbędne witaminy, minerały oraz enzymy, które giną w szybkoobrotowych sokowirówkach! Dlatego sok wyciśnięty w wolnoobrotowej wyciskarce Kuvings B6000 jest pełnowartościowy i odżywczy.

Sok to nie wszytko. Za pomocą dodatkowego sitka w modelu B6000 możesz robić pyszne i zdrowe lody i sorbety. Prosty przepis na lody, które Twoje dzieci pokochają? Wrzuć zamrożonego banana i mango do wyciskarki z sitkiem do lodów i sorbetów i gotowe! Nikt się nie oprze temu smakowi.

za pomocą wyciskarki Kuvings Big Mouth zrobisz pyszne lody i sorbety

Wyciskarka klasy premium musi być zrobiona z najwyższej jakości materiałów. Jest to bardzo ważne nie tylko w kwestii trwałości sprzętu (tanie wyciskarki niestety zrobione są ze słabej jakości komponentów przez co części szybko pękają), ale też zdrowia. Części Kuvings’a B6000 wykonane są z materiałów BPA-FREE, nie zawierających toksycznych związków. Ważna część jaką jest ślimak miażdżący produkty wykonany jest z ULTEMu. Jest to super twardy i trwały materiał niereagujący z kwasami owocowymi. To bardzo ważne, jednak nie wszyscy producenci i tym mówią.

[one-half-first]

PLUSY

+ szeroki otwór: to co w innych wyciskarkach jest minusem, tutaj jest bardzo dużym plusem. 7.5 cm otwór wsadowy oraz mocny silnik pozwala na wyciskanie całych warzyw i owoców bez krojenia na drobniutkie kawałki co bardzo przyspiesza i ułatwia wyciskanie soku.

+ cicha praca: głośność pracy można porównać do poziomu głośności zwykłej rozmowy.

+ szybkość: zarówno wyciskanie soku jak i duża łatwość w myciu za pomocą specjalnych szczotek czyszczących sprawia, że robienie soku to przyjemność.

[/one-half-first]

[one-half]

MINUSY

 cena: wyciskarki premium kosztują więcej niż tańsze wyciskarki. Płacisz jednak za lepszej jakości materiały, dłuższą żywotność, szybszy proces wyciskania soków i mycia wyciskarki

– mikrodrobinki: sok z wyciskarki Kuvings B6000 nie jest super klarownym sokiem. Mogą pojawić się mikrodrobinki (czyli naturalny błonnik) w wyciśniętym soku. Nie jest to wielki minus, ale warto zaznaczyć, że sok z wyciskarki pionowej (nie tylko Kuvings) może zawierać drobinki warzyw i owoców. Można to zniwelować na dwa sposoby: 1) używaj świeżych owoców i warzyw , 2) sok przelej przez zwykłe sitko
[/one-half]

Opinie użytkowników wyciskarki Kuvings B6000

Swoją wyciskarkę B6000 używam od ponad 2 lat (moi rodzice i brat od ponad roku). Wyciskam codziennie duże ilości soków (około 2-3 litrów). Mam porównanie do innych wyciskarek, które miałem okazję testować przez dłuższy czas (GreenStar, Norwalk, tańsze modele wyciskarek pionowych).

Moja opinia, jak i opinie innych użytkowników modelu B6000 jest bardzo pozytywna. To bardzo solidny sprzęt, który wyciska wysokiej jakości sok w szybkim czasie (porównując inne wyciskarki).

Jak wszędzie zdarzają się negatywne opinie, jednak czytając je mam wrażenie, że ktoś nie poświęcił czasu na przejrzenie instrukcji. Przede wszystkim mocny silnik nie oznacza, że można do wyciskarki wrzucać jak do worka wszystko co mamy na talerzu. Aby sok był klarowny należy wrzucić jeden produkt i odczekać, aż zostanie on wyciśnięty do końca (dotyczy to bardzo twardych produktów jak warzywa). Kolejna wypowiedź jaką widziałem na forum dotyczyła „świszczenia” silikonowych części. Kuvings’a B6000 nie trzeba myć za każdym razem (wystarczy porządnie przelać wodą w celu przepłukania), jednak jeśli zostawisz tuż po wyciskaniu sprzęt na kilka godzin bez przemycia, wówczas silikonowe części zachodzą sokiem i zaczynają wydawać świszczący odgłos. Silikonowe części można oczywiście łatwo odczyścić w ciepłej wodzie z płynem. Z czasem oczywiście (po około roku) silikonowe uszczelki zużywają się i trzeba je wymienić na nowe (koszt około 30 pln). Kolejną rzeczą, którą wyczytałem (co bardzo mnie zdziwiło) był problem jednej z użytkowniczek Kuvings’a z wkładaniem dużych jabłek bez krojenia. Jak wspomniałem otwór wsadowy ma 7.5 cm średnicy, więc jabłko o średnicy 9 cm trzeba przekroić, ale to chyba zrozumiałe.

Co wchodzi w skład wyciskarki Kuvings Big Mouth B6000?

części do wyciskarki Kuvings C9500 oraz B6000

Podsumowanie

Jeżeli chcesz wyciskać sok często i w dużych ilościach poświęcając na to minimum czasu, Kuvings B6000 jest najlepszym wyborem. Dodatkowo jeśli planujesz robić lody, sorbety z owoców, Kuvings jest sprzętem pierwszego wyboru. Jeżeli zdecydowanie bardziej nastawiasz się na soki z zielonych liści wówczas warto rozpatrzyć zakup wyciskarki poziomej (z dwoma ślimakami). Kuvings dobrze sobie radzi z zieleniną, ale nie tak dobrze jak wyciskarka pozioma (np. GreenStar lub Angel), która z kolei słabiej radzi sobie z wyciskaniem marchwi, buraka, jabłka, etc.

Dodatkowo firma Kuvings udziela 10 lat gwarancji na całe urządzenie (poza uszczelkami, na które jest 12 miesięcy gwarancji).

Czy warto kupić Kuvings’a? Jeśli myślisz o wyciskaniu soków na poważnie i chcesz wyciskać sok conajmniej kilka razy w tygodniu, tak warto.

Sprawdź aktualne promocje na wyciskarki Kuvings

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *