Wyciskarka Hurom HH 2G – recenzja popularnego modelu

wyciskarka Hurom HH 2G

W dzisiejszej recenzji przyjrzę się dokładnie wyciskarce Hurom HH 2G i postaram się przybliżyć Ci jej największe zalety oraz wady. Ten model wszedł na rynek w 2014 roku i jest bezpośrednim konkurentem bestsellerowego modelu Kuvings B6000 (poprzednika najnowszej wyciskarki Kuvings C9500). Marka Hurom i Kuvings to dwie najbardziej liczące się marki jeśli chodzi o pionowe wyciskarki wolnoobrotowe.

Słowem wstępu przypomnę, że Hurom to międzynarodowa marka specjalizująca się w wyciskarkach wolnoobrotowych. Na rynku większość firm posiada w swojej ofercie kilka wyciskarek. Głównie nowsza wypiera starszą. W przypadku Huroma jest nieco inaczej. To chyba jedyna firma na rynku, która ma w swojej ofercie tak wiele różnych modeli wyciskarek, że czasami ciężko się połapać, która wyciskarka jest nowsza i czym się między sobą różnią 🙂 Niektóre produkowane są w Chinach, a niektóre jak w przypadku Kuvings’a w Korei.

Hurom cyklicznie prezentuje nowe modele produktów. Wyciskarka HH 2G, której poświęcam bieżącą recenzję, nie jest najnowszą propozycją od tego producenta (w 2016 roku na rynek wszedł  Hurom H-AA Alpha – konkurent modelu Kuvings C9500). Mimo to model HH 2G nadal pozostaje najbardziej popularnym produktem Huroma. W stosunku do poprzednich modeli HH 2G może pochwalić się głównie nowszą generacją silnika, lepszym designem oraz większą misą. Sprawdźmy, jakie technologie i funkcje wykorzystał Hurom w swoim bestsellerowym produkcie.

Zaawansowana technologia SST dla jeszcze większej wydajności

Tajemniczy skrót SST to Slow Squeezing Technology, czyli technologia wolnego wyciskania drugiej generacji. Hurom usprawnił ślimak z pierwszej generacji, aby uzyskać więcej soku.

Hurom HH 2G został wyposażony w silnik, pracujący z prędkością jedynie 43 obrotów na minutę. Większość wyciskarek wolnoobrotowych na rynku pracuje z prędkością poniżej 60 obrotów na minutę i jest to prędkość optymalna dla wyciskarek wolnoobrotowych.

SST to nie tylko silnik – producent zdecydował się też na zastosowanie tworzywa ULTEM, z którego wykonał niektóre części wyciskarki. Tworzywo to charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na odkształcenia, wspierając tym samym żywotność i jakość pracy całego urządzenia. ULTEM stosowany jest w wysokiej jakości wyciskarkach wolnoobrotowych i stał się standardem na rynku.

Duże możliwości – smaczne soki i musy z wielu składników

druga generacja wyciskarki Hurom z serii HHW zestawie Hurom HH 2G znajdziesz 2 sita – jedno do wyciskania bardziej klarownych soków, drugie z większymi dziurkami do robienia gęstszych soków z kawałkami miąższu. Zarówno sita jak i wałek ślimakowy są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Drobne sito pozwala uzyskać bardzo klarowny sok co jest zdecydowanie plusem.

Sito do gęstych soków i musów z pewnością jest miłym i przydatnym dodatkiem, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Hurom HH 2G może być bowiem wykorzystany także przy przygotowywaniu posiłków dla najmłodszych.

Cisza i oszczędność

Wszyscy użytkownicy wyciskarek starszej generacji zgodnie stwierdzą, że nadmierny hałas przy pracy to solidna wada tego typu urządzeń. Na szczęście producenci biorą pod uwagę potrzeby konsumentów i wraz z postępem technologicznym starają się ograniczać zbędne hałasy, które mogą zirytować domowników.

Inżynierom Huroma udało się osiągnąć naprawdę dobry wynik, ograniczając poziom hałasu w modelu HH 2G do 30 dB i jest to bardzo dobry wynik. W skali natężenia dźwięku można porównać to do bardzo spokojnej ulicy bez ruchu samochodowego. Dobre wyciskarki pracują z głośnością poniżej 50-60 dB, czyli bardzo cicho co pozwala na wyciskanie soku nawet, gdy za ścianą śpi dziecko 🙂

Krótko o oszczędności: zużycie energii nie powinno przekraczać 150 W. Przyjmując, że wyciskarka będzie pracować przez 20 minut dziennie, jej roczny koszt użytkowania wyniesie ok. 12 zł. Niewiele, prawda? Oczywiście nie doliczam tu kosztu mocy, jaka zostanie pobrana przez niepracujące urządzenie stale podłączone do sieci elektrycznej.

Jak czyści się wyciskarkę Hurom?

Czyszczenie wyciskarki nie należy do łatwych zadań – tradycyjne urządzenie trzeba rozłożyć i umyć każdą część osobno (nie wszystkie nadają się do mycia w zmywarce – polecam ręczne mycie pod bieżącą wodą). Niektóre modele wyciskarek posiadają ułatwiony tryb czyszczenia – i należy do nich także Hurom HH 2G.

Jeśli chcesz szybko „oczyścić” wyciskarkę, możesz wlać czystą wodę przez komorę wsadową, a następnie włączyć urządzenie. Silikonowa wycieraczka wewnątrz misy oczyści sito z pozostałości warzyw i owoców, sprawiając, że już po chwili wyciskarka będzie gotowa do ponownego użycia. Oczywiście jeśli chcesz całkowicie umyć wyciskarkę, wówczas musisz użyć dołączonych do zestawu szczoteczek (przypominających te do mycia zębów). Ogólnie mycie Huroma jest szybkie. Brakuje tylko obrotowej szczotki do szybszego mycia sita – elementu, który zazwyczaj myje się najdłużej.

Hurom HH 2G – co warto wiedzieć?

Mam dla Ciebie jeszcze kilka uwag, które mogą być ważne przy wyborze wyciskarki. Hurom sprzedaje model HH 2G w trzech kolorach: srebrnym, białym i burgundowym. Urządzenie ma dobrą długość przewodu (2 metry) i raczej standardową wagę (6,1 kg) – powinno więc znaleźć swoje stałe miejsce na blacie kuchennym – może być kłopotliwe w przenoszeniu.

Jednofazowy silnik indukcyjny pozwala na maks. 30 minut nieprzerwanej pracy – po tym czasie wyciskarce należy się zasłużony odpoczynek i czas na powrót do optymalnej temperatury.

Wszystkie wyciskarki Hurom standardowo objęte są 10 letnią gwarancją na silnik oraz 2 lata na pozostałe części. Typ gwarancji to Door-to-door.

Jak wypada Hurom HH 2G na tle konkurencji?

Nie jest tajemnicą, że Hurom mocno rywalizuje z Kuvingsem na rynku wyciskarek. Jak wspomniałem wcześniej model HH 2. generacji konkuruje z modelem Kuvings B6000 (starszy model Kuvings’a). Zarówno cena jak i jakość urządzeń wypada podobnie – zarówno u jednego, jak i drugiego producenta znajdziecie mnóstwo pozytywnych opinii.

To, czego brakuje Huromowi na tle Kuvings’a to przede wszystkim:

  • Hurom ma 10 lat gwarancji tylko na silnik i 2 na pozostałe części (Kuving’s daje 10 lat gwarancji na całe urządzenie)
  • brak możliwości zakupu części na stronie internetowej (wyciskarkę trzeba wysyłać do serwisu nawet w przypadku wymiany uszczelki co w przeciwieństwie do Kuvings’a, ale też innych firm jest dużym minusem)
  • Wyciskarka Hurom ma znacznie mniejszy wlot na warzywa i owoce co powoduje wolniejsze przygotowywanie soków (produkty trzeba kroić na małe kawałki w przeciwieństwie do dużego otworu w wyciskarce Kuvings)
  • brak możliwości robienia lodów i sorbetów (Kuvings posiada dodatkowe sito do robienia smoothie oraz lodów i sorbetów)
  • brak specjalnej szczotki do czyszczenia sita (w zestawie są 2 szczoteczki, natomiast Kuvings posiada też obrotową szczotkę do szybkiego mycia sita)

Podsumowanie

Hurom HH 2G wypada w testach bardzo dobrze. I jest to dobra, solidnie wykonana wyciskarka, która pracuje cicho i jest przyjazna w użytkowaniu. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości wyciskanego soku – to co mi w modelu HH 2G przeszkadza najbardziej, to wąski (czyli standardowy) wlot na warzywa i owoce. Przyzwyczaiłem się już do standardu jaki wprowadził Kuvings i ciężko byłoby mi się przestawić ponownie na krojenie warzyw i owoców na małe kawałki.

Mam nadzieję, że recenzja okazała się być pomocna.

Na koniec przypomnę, że Czytelnicy mojego bloga mogą skorzystać z kodu rabatowego na wyciskarkę Kuvings EVO820 Plus. Przy zakupie wystarczy podać kod SOKOMANIA. Dodatkowo w edycji limitowanej otrzymasz flagową wyciskarkę EVO820 z sitami do lodów i koktajli GRATIS! To bardzo dobra okazja.

Inwestycja w dobrą wyciskarkę to najlepsza inwestycja, bo w zdrowie. Niezależnie więc od wyboru, życzę udanych zakupów – i wielu smacznych i zdrowych soków!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *