Wyciskarki Kuvings Najlepsze – według prestiżowego Choice Magazine

test najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych

Już kolejny raz wyciskarki Kuvings C9500 i B6000 zostały uznane przez prestiżowy Magazyn Choice za najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe do soku na rynku. Magazyn Choice przeprowadził test 24 najbardziej znanych marek urządzeń do wyciskania soków (zarówno wysokoobrotowych sokowirówek, jak też wolnoobrotowych wyciskarek).

→ Sprawdź też recenzję najlepszego modelu Kuvings EVO820 Plus

W przeprowadzonych testach dla każdego testowanego urządzenia wykorzystano po kilogramie marchwi, jabłek, pomarańczy oraz kombinację różnych składników do zrobienia zielonych soków. Wśród składników znalazły się jeszcze szpinak, kiwi, gruszka, seler naciowy, ogórek i mięta. Duża różnorodność składników pozwoliła badaczom sprawdzić jak zachowują się testowane wyciskarki przy różnych składnikach. Twardych, bardzo miękkich czy włóknistych, z którymi niektóre wyciskarki nie dają sobie rady.

Kolejną badaną rzeczą była łatwość użytkowania wyciskarki oraz czas niezbędny na przygotowanie soku. Zbadano nie tylko czas mycia, składania urządzenia i użytkowania urządzenia. Testerzy sprawdzili czy można do danej wyciskarki można wrzucać np. całe owoce, a jeśli tak to jak wyciskarka sobie z tym radzi.

Na sam koniec każda próbka soku trafiła do laboratorium, aby zweryfikować zawartość składników odżywczych jakie „wyprodukowała” dana wyciskarka.

Kryteria testu wyciskarek – co jest ważne przy wyborze wyciskarki

Na całkowitą ocenę wyciskarki składa się:

• łatwość użytkowania (70%)

• wartość odżywcza soku (30%)

Jak oceniana była łatwość obsługi:

• ogólne użytkowanie oraz to, na jak małe kawałki trzeba kroić produkty. Im mniejsze tym więcej czasu potrzeba na zrobienie soku (50%)

• łatwość składania i rozkładania wyciskarki (25%)

• łatwość czyszczenia wyciskarki (25%).

Zdaniem osób testujących jeśli wyciskarka jest zbyt skomplikowana w obsłudze, prawdopodobieństwo, że zostanie schowana w szafce jest bardzo duże. Dlatego tak istotnym kryterium podczas testów urządzeń była właśnie intuicyjna obsługa, jak najmniejsza ilość czasu na przygotowanie soku, mycie i składanie sprzętu.

Uważam, że ustalone przez testerów „wagi” są właściwe. Najważniejszym elementem wyboru wyciskarki do soków powinna być łatwość i szybkość przygotowywania soków. Przecież o to właśnie chodzi, abyś nie poświęcał godziny dziennie na jego wyciskanie. Cały proces powinien trwać kilkanaście minut (włączając przygotowanie produktów, wyciskanie i mycie). I właśnie tutaj wyciskarki Kuvings wygrywają z najlepszymi wyciskarkami na rynku.

Wyciskarki Kuvings wyborem Konsumentów w Polsce i na świecie

Wyciskarki Kuvings to najchętniej wybierane wyciskarki wolnoobrotowe w Australii. Ale nie tylko. W Polsce Kuvings został kilkukrotnie doceniony przez konsumentów. Zdobył 3 razy z rzędu Laur Konsumenta w latach 2014-2021 roku. Kuvings EVO820 Plus (flagowy model wyciskarki koreańskiej firmy) została zwycięzcą prestiżowych i największych targów Ambiente w Niemczech. Został też nazwany najlepszą wyciskarką pionową na rynku przez takie magazyny jak BBC Food czy NYT.

wyciskarki Kuvings wygrały nagrodę Kitchen Innovation of 2017

Również najnowszy produkt – próżniowy blender Kuvings Vacuum otrzymał w tym roku nagrodę UX Design Awards za wygląd oraz przede wszystkim za przyjemność i łatwość w jego użytkowaniu.

próżniowy blender Kuvings Vacuum SV-500 zdobywcą UX Design Awards

Dlaczego piszę o tym wszystkim? Dlatego, że dostaję mnóstwo zapytań dotyczących wyciskarek, a ostatnio też blenderów, w których pytacie jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić. Pytacie dlaczego wyciskarka podobna do modelu Kuvings C9500 jest dużo tańsza pomimo, że ma podobne parametry. Czy nie lepiej kupić dużo tańszą wyciskarkę, itp.

Otóż na rynku pojawiło się mnóstwo, ale to mnóstwo różnych firm oferujących wolnoobrotowe wyciskarki (przypomnę, że Kuvings i Hurom byli pierwsi). Niektóre modele są łudząco podobne do marki Kuvings (posiadają duży otwór), ale są tańsze o 200-300 złotych, a czasami nawet więcej.

Dlaczego są tańsze? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Otóż marka Kuvings to bardzo znana, międzynarodowa firma, która sprzedaje swoje wyciskarki w 70 krajach. To właśnie ta firma jako pierwsza na świecie wymyśliła i wdrożyła koncepcję wyciskania soku z całych warzyw i owoców bez potrzeby ich krojenia na drobne kawałki (co oszczędza czas i nie utlenia produktów). Do dziś Kuvings jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o pionowe wyciskarki wolnoobrotowe. Kolejne firmy próbują „stworzyć” podobną konstrukcję z niższą ceną, ale czy można powiedzieć, że jest to ta sama jakość, ta sama wydajność? Nie, nie można!

Nie daj się nabrać na slogany reklamowe typu: nasza wyciskarka ma najwolniejsze obroty. To czy jest to 30 obrotów na minutę czy 60 nie ma żadnego znaczenia dla jakości soku. Tylko bardzo wysokie obroty (kilkaset na minutę) napowietrzają sok czy koktajl. Bądź czujny, gdy czytasz 10 lat gwarancji! Czy napewno?

Wybierając sprzęt kieruj się jakością wyciskania. Czy dana wyciskarka potrafi wycisnąć klarowny sok? Jeśli jest w nim dużo pulpy, daruj sobie. Poszukaj innej wyciskarki. Tak wiem, usłyszysz, że pulpa to zdrowy błonnik. No tak, tylko po co Ci wyciskarka? Zjedz marchewkę lub w całości i dostarczysz sobie dużą dawkę błonnika bez wyciskarki! Wyciskarka służy do wyciskania soku, jak najbardziej klarownego soku. Jeśli w szklance soku połowa stanowi pulpa uciekaj!

Jeśli chcesz kupić wyciskarkę klasy premium, czy kupowałbyś sprzęt który istnieje na rynku zaledwie kilka lat? Co się stanie jeśli za rok czy dwa firma przestanie istnieć, gdzie zwrócisz się z gwarancją w razie problemów? Czy zweryfikowałeś skąd pochodzi dana firma i czym może się pochwalić? Czy ma jakieś prestiżowe nagrody, wyróżnienia? Czy wyciskarka produkowana jest w fabryce, w której produkuje się też inne wyciskarki pod inną nazwą (takich fabryk w Chinach jest dużo)? Czy poszczególne części wyciskarki są idealnie spasowane czy też bardzo ciężko włożyć jeden element w drugi? Na ile lat jest gwarancja? I najważniejsze – jakiej jakości jest sok i jak dużo możesz go wycisnąć z tej samej ilości produktów. Dobre wyciskarki potrafią wycisnąć z warzyw i owoców bardzo dużo pozostawiając suchy odpad. Co z tego, że kupisz wyciskarkę, która nieefektywnie wyciska sok? Efekt będzie taki, że więcej wydasz na warzywa i owoce, a sok nie będzie klarowny. Jest wiele czynników, które odróżniają z pozoru podobne do siebie urządzenia…

Wydając prawie 2000 złotych na wyciskarkę klasy premium oczekuj najwyższej jakości, długiej gwarancji – nie tylko na silnik, ponadprzeciętnego serwisu i łatwości w użytkowaniu. Wybieraj markę, która ma za sobą nie kilka lat doświadczenia na rynku, ale conajmniej kilkanaście lub jak marka Kuvings kilkadziesiąt lat. Wybieraj markę, która zdobyła uznanie użytkowników potwierdzone przez niezależne nagrody, wyróżnienia.

I na koniec nie sugeruj się w 100% opiniami w internecie. Często są pisane przez osoby zainteresowane ich sprzedażą i nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Nawet Amazon miał z tym duży problem, u nas jest podobnie. Nie wierzysz? Wejdź na jakąkolwiek porównywarkę cenową i dodaj opinię. Zrobisz to bez problemu, nawet jeśli nie do końca napiszesz rzetelną opinię opartą o własne doświadczenia. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy kierować się opiniami. Wręcz przeciwnie, ale… Jeśli wybrany przez Ciebie sprzęt ma świetne opinie, sprawdź dokładnie skąd pochodzi dana marka, czy zdobyła jakieś nagrody, czy gwarantuje dobry serwis i daje na swoją wyciskarkę długą gwarancję…

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolę Ci dokonać właściwego wyboru. Najważniejsze na koniec 🙂 Włącz do swojej diety jak najwięcej warzyw i owoców, pij warzywne soki i koktajle, a szybko odczujesz różnicę.

Dobrego wyciskania i blendowania!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *