Jak pozbyć się toksyn z organizmu? 10 produktów na detoks.

naturalne produkty oczyszczające organizm z toksyn

Obecność toksyn w Twoim organizmie może powodować, że czujesz się zmęczony, nie masz energii, a Twoja skóra i włosy są pozbawione blasku, matowe. I chociaż lekarze twierdzą, że nic Ci nie dolega, to wyraźnie czujesz, że masz problem tylko nie możesz go zdiagnozować.

Jeżeli powyższe objawy brzmią znajomo, bardzo możliwe, że w Twoim organizmie zalegają toksyny, które zbierały się od długiego czasu, a teraz dają o sobie znać. Skąd się biorą? Przede wszystkim ze złej diety – pełnej przetworzonego jedzenia, za to z małą ilością świeżych warzyw i owoców bogatych w błonnik, witaminy, minerały i enzymy. Nawet jeżeli odżywiasz się zdrowo, nie oznacza to, że toksyny Cię nie dotyczą. Zanieczyszczona woda i powietrze, którym oddychasz, zostawiają toksyczny ślad w Twoim ciele. Nawet picie wody ze źle przechowywanej butelki może skutecznie zanieczyszczać organizm toksynami zawartymi w plastiku. Poczucie przemęczenia i brak siły życiowej to tylko pierwsze objawy, których nie wolno lekceważyć. Zalegające w ciele toksyny, czyli pierwiastki, których organizm nie potrafi strawić, sprawiają, że będziesz czuć się coraz bardziej ociężale, pogorszy się Twoje trawienie, co będzie objawiać się gazami, wzdęciami, a także nieprzyjemnym zapachem z ust. Wątroba i śledziona będą narażone na zniszczenia, a w następnej kolejności mogą zachorować także kolejne ważne organy.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu, skutecznie?

Niestety: stres, szybki styl życia, zanieczyszczenia i wszędobylska chemia sprawiają, że Twoje ciało nie potrafi radzić sobie z nadmiarem toksyn.  Jest też dobra wiadomość. Można mu pomóc dzięki zastosowaniu specjalnej diety opartej na naturalnych produktach mających silne właściwości odtruwające i oczyszczające organizm. Istnieje cała grupa łatwo dostępnych i tanich produktów spożywczych, które pomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Każdy detoks powinien mieć dwa etapy: pierwsze to oczyszczenie ciała, drugi – odżywienie go.

Nieprzetworzone jedzenie z ekologicznych upraw (bądź z upraw, co do których masz pewność, że nie były pryskane), przygotowane w taki sposób, by straciło jak najmniej ze swoich cennych właściwości, pomoże nam w detoksie. Dodatkowo, istnieją pokarmy, które mają szczególnie dobre właściwości oczyszczające. Większość z nich możesz samodzielnie wyhodować w ogródku, a nawet na parapecie.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu? Jedz więcej zielonych warzyw takich jak brokuł

  1. Bazylia – to dostępne w każdym markecie zioło możesz wyhodować również od nasionka w domu. Bazylia to bogactwo antyoksydantów, które chronią wątrobę. Wspomaga trawienie, więc ułatwi wydalanie toksyn z organizmu. Przeciwdziała rozwojowi pleśni.
  2. Brokuł – źródło glutationu, który rozkłada niebezpieczne substancje, które przedostały się do Twojego organizmu (np. pestycydy). Brokuły wspomagają układ trawienny, pracę wątroby, zawierają także enzymy trawienne, które są niezbędne do prawidłowego trawienia pokarmów.
  3. Buraki – dostępne przez cały rok, pomagają oczyści krew, a także nerki i wątrobę. Przeciwdziałają gniciu resztek pokarmów w jelitach. Szczególnie skuteczny w oczyszczaniu organizmu jest sok z czerwonego buraka wyciśnięty w wolnoobrotowej wyciskarce.
  4. Cebula – kolejne źródło glutationu. Dodatkowo, cebula wspomaga wydalanie metali ciężkich z organizmu, a zawarte w niej związki siarki rozprawiają się z chemikaliami.
  5. Czosnek – silny, naturalny antybiotyk powstrzyma namnażanie się grzybów i bakterii, ułatwi wydalanie metali ciężkich, pestycydów i herbicydów.
  6. Jarmuż – warzywo kapustne o silnych właściwościach oczyszczających organizm. Jednocześnie odżywia ciało, ponieważ zawiera kompleksowy zestaw składników odżywczych. Można z niego zrobić zielony koktajl lub wycisnąć z niego sok.
  7. Jabłka – dzięki dużej ilości błonnika działają jak miotełka na nasz układ trawienny, wymiatając z niego metale ciężkie i sztuczne dodatki do żywności. Duża dawka witaminy C pomaga pozbyć się nadmiaru wolnych rodników.
  8. Kapusta – zawiera sporo siarki, która jest niezastąpiona przy rozkładzie znajdujących się w organizmie chemikaliów. Kapusta pomaga także w pozbyciu się resztek leków, oczyści Twoje ciało nie tylko do środka, ale również od zewnątrz, poprawiając wygląd Twojej skóry.
  9. Natka pietruszki – ma przede wszystkim działanie moczopędne, ułatwi więc wydalenie toksyn z organizmu, jednocześnie likwidując nadmiar wody w ciele. Natka chroni też pęcherz i nerki. O soku z pietruszki więcej tutaj.
  10. Oliwa z oliwek – ostatnia na liście 10 produktów oczyszczających organizm, ale niezastąpiona przy detoksie. Jej wpływ na oczyszczanie wątroby jest olbrzymi, a jej działanie oczyszczające rozciąga się na cały organizm. Reguluje procesy trawienne i umożliwia wchłanianie się witamin i pierwiastków zawartych w innych produktach spożywczych. Oczywiście jak z każdym tłuszczem tak też w przypadku oliwy nie przesadzaj z jej ilością. Wystarczy odrobina do sałatek.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu? Przede wszystkim należy unikać źródeł toksyn, które głównie dostarczamy sobie przez przetworzone jedzenie. Dodatkowo włączenie 10 produktów do codziennej diety znacznie przyspieszy proces oczyszczania Twojego organizmu z nadmiaru toksyn. Pamiętaj, by przez cały czas detoksu pić dużo wody (co najmniej 2 litry dziennie), a dzień rozpoczynaj od szklanki wody z cytryną. Świeżo wyciskane soki z warzyw, szczególnie zielonych liści to bardzo skuteczna forma oczyszczania organizmu z toksyn. Przynajmniej na czas oczyszczania, unikaj alkoholu i palenia papierosów. Zacznij biegać, ruszaj się. Aktywność fizyczna nie tylko poprawia wygląd, ale przyspiesza metabolizm i usuwanie toksyn.

Po oczyszczaniu Twój organizm odżyje, a Ty poczujesz się lepiej: będziesz mieć więcej energii, poprawi się też Twój wygląd. Organizm zacznie sam radzić sobie z toksynami, które są wszędobylskie. Jednak po oczyszczeniu organizmu i włączeniu zdrowej diety Twój organizm będzie dużo sprawniej radził sobie z nowymi zagrożeniami, a Ty będziesz dokładnie wiedzieć jak pozbyć się toksyn z organizmu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *